четврток, 26. мај 2022. Вести денес: 166
home Општини

Поради сообраќајна несреќа во прекин сообраќајот Ново Село – Струмица

Поради сообраќајна несреќа во прекин сообраќајот Ново Село – Струмица

Поради случена сообраќајна несреќа на излезот од село Ново Село кон Струмица сообраќајот е во прекин во двата правца.

Како што информираат од Автомото сојузот несреќата се случила во 14:40 часот.

Коронавирус