сабота, 6. јуни 2020. Вести денес: 98
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Општини

Поради пожар километарски колони од Прилеп кон Кавадарци, заглавените граѓани бараат сместување во Прилеп

Поради пожар километарски колони од Прилеп кон Кавадарци, заглавените граѓани бараат сместување во Прилеп

Стотици возила од излезот на Прилеп кон Кавадарци со часови чекаат во колони поради големите пожари кои се активни кај месноста Тројанци до Радобил, пишува Фокус.

Од АМСМ информираат дека патот ќе биде затворен најверојатно до раните утрински часови. Поради силниот ветер има проблеми со гасењето.

Дел од патниците кои заглавија на патот веќе почнаа да бараат сместување во хотелите низ Прилеп.

Коронавирус