вторник, 26. октомври 2021. Вести денес: 0
home Општини

ПОПЛАВЕНИ УЛИЦИ И БУЛЕВАРИ: Страшно невреме го зафати Велес (ФОТО+ВИДЕО)

ПОПЛАВЕНИ УЛИЦИ И БУЛЕВАРИ: Страшно невреме го зафати Велес (ФОТО+ВИДЕО)

Обилните врнежи од дожд предизвикаа страшно невреме во Велес.

Силниот дожд, направи вистински хаос во градот, а за тоа сведочат и видео снимките во продолжение.