четврток, 24. јуни 2021. Вести денес: 0
home Општини

Полицијата синоќа со ноќен радар изврши акциска контрола – казнети 33 возачи за брзо возење во Тетово

Полицијата синоќа со ноќен радар изврши акциска контрола – казнети 33 возачи за брзо возење во Тетово

Синоќа (06.02.2021) во периодот од 19 до 22 часот полициски службеници од ПС за БПС Тетово со употреба на т.н. ноќен радар спроведоа акциска контрола во периодот од 19 до 22 часот за санкционирање на возачи што возат со брзина поголема од дозволената. Санкционирани се 33 возачи, од кои 14 возеле со повеќе од 50 километри на час над дозволената брзина.

Засилените акциски контроли продолжуваат и во наредниот период и апелираме до граѓаните да ги почитуваат сообраќајните правила и прописи и заеднички да придонесеме за побезбеден сообраќај.

ЕУРО 2020

Македонија