сабота, 30. јули 2022. Вести денес: 52
home Општини

Полицијата казни 85 возачи за брзо возење на територијата на СВР Битола

Полицијата казни 85 возачи за брзо возење на територијата на СВР Битола

Во текот на вчерашнот ден (08.05.) на подрачјето на СВР Битола спроведена е засилена акциска контрола за санкционирање на возачи кои управуваaт возило со брзина поголема од пропишаната, при што биле санкционирани 85 возачи.

Од нив 54 возачи ја пречекориле брзината надвор од населено место и 31 во населено место. На сите прекршители изготвени им се соодветни поднесоци.

-Засилените сообраќајни контроли продолжуваат и во наредните денови. Апелираме до граѓаните да ги почитуваат сообраќајните правила и прописи за да ја зголемиме безбедноста во сообраќајот и заедно да придонесеме за посигурни патишта, информира МВР.

Коронавирус