вторник, 21. септември 2021. Вести денес: 159
home Општини

Полицијата казни 47 возачи за брзо возење на територија на СВР Куманово

Полицијата казни 47 возачи за брзо возење на територија на СВР Куманово

Утрово (22.07.) од 07 до 11 часот полициски службеници од СВР Куманово спроведоа засилена акциска контрола за санкционирање на возачи кои управуваaт возило со брзина поголема од пропишаната, на територија на СВР Куманово, при што санкционирани се 47 возачи.

Засилените сообраќајни контроли продолжуваат и во наредните денови.

-Апелираме до граѓаните да ги почитуваат сообраќајните правила и прописи за да ја зголемиме безбедноста во сообраќајот и заедно да придонесеме за посигурни патишта, информира МВР.

Коронавирус