среда, 19. јуни 2019. Вести денес: 35
home Општини

Почина поранешниот градоначалник на Тетово

Почина поранешниот градоначалник на Тетово

На 65-годишна возраст, почина Алајдин Демири, поранешен градоначалник на Тетово, и дипломат, политички аналитичар и универзитетски професор.

-Беше одличен познавач на политичката состојба во земјата и учевствуваше на неколку дебатни емисии низ македонските телевизии, пренесува ТВ21.

Семејството соопштило дека погребот на Демири ќе се одржи денеска во Тетово.