сабота, 28. јануари 2023. Вести денес: 0
home Општини

Победа во прв круг на д-р Јовчески во Прилеп

Победа во прв круг на д-р Јовчески во Прилеп

Според неофицијални извори Д-р Борче Јовчески, кандидатот на ВМРО-ДПМНЕ за општина Прилеп се наоѓа пред голема победа уште во првиот круг на локалните избори 2021 година.

Наскоро со повеќе детали.