недела, 5. април 2020. Вести денес: 103
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Општини

По невремето во Кавадарци Митко Јанчев на терен- сите нанесени штети се навремено санирани (ФОТО)

По невремето во Кавадарци Митко Јанчев на терен- сите нанесени штети се навремено санирани (ФОТО)

Градоначалникот на ВМРО-ДПМНЕ Митко Јанчев по денешното невреме кое ја зафати речици целата држава, но и Кавадарци, излезе на терен заедно со службите за интервенција.

По тој повод Јанчев објави и Фејсбук статус во кој вели дека сите штети се навремено санирани.

-По силното невреме кое ја зафати Општина Кавадарци , Градоначалникот г-дин Митко Јанчев беше излезен на терен заедно со службите за интервенција. Сите нанесени штети се навремено санирани, стои во неговиот пост на Фејбсук.

Коронавирус