понеделник, 25. октомври 2021. Вести денес: 26
home Општини

По изјавата на Заев дека младите не се приоритет, велешани му порачаа: Си одиме,ти ги бркаш младите од Македонија

По изјавата на Заев дека младите не се приоритет, велешани му порачаа: Си одиме,ти ги бркаш младите од Македонија

Младите од Велес го поздравија премиерот Зоран Заев за неговата последна изјава, дека тие не биле приоритет.

Младите велешани искажаа револт од изјавата на премиерот,  па решија да испратат последен поздрави да му пренесат дека Заев и на СДСМ дека тие ги избркаа младите од Македонија.

Најнови вести

Локални избори 2021