среда, 19. јануари 2022. Вести денес: 0
home Општини

По 40-минутна потрага по крстот, попот во Пробиштип мораше да фрли втор крст (ВИДЕО)

По 40-минутна потрага по крстот, попот во Пробиштип мораше да фрли втор крст (ВИДЕО)

Специфични Водици во Пробиштип. Верниците оваа година ќе ја паметат по изгуен крст во базен. Имено денеска крстот во Пробиштип се фрлал во во базен во Аква паркот.

Но, откако попот го фрлил крстот над 40 минути момчињата пријавени за пливање не го нашле и покрај нивната упорност во барањето.

По долгата потрага попот бил приморан да фрли друг крст по кој скокнале двајца.

Најсреќен во втората потрага беше Драган.

Коронавирус