вторник, 7. јули 2020. Вести денес: 131
МЕГА БОМБА

Нова аудио бомба: Се гледам со Вице, дадоа зелено светло да му се зaпaли колата, Трајче Заев даде црвен картон да не работи ништо

home Општини

Плоштадот во Штип не е исчистен две години, но ќе се дотерува пред отворањето на штабот на СДСМ

Плоштадот во Штип не е исчистен две години, но ќе се дотерува пред отворањето на штабот на СДСМ

Инаку,плоштадот во Штип не е исчистен со години,иако таму дневно си играат по стотици деца.Ама за #ПравПат се вложуваат државните ресурси и во работно време се праќаат државните службеници да го дотераат пред отворањето вечерва. Не беше забрането да се мешаат партијата и државата?

ИЗВОР: ИНФОМАКС

Парламентарни избори 2020