четврток, 24. септември 2020. Вести денес: 175
home Општини

Петрушевски: Страшна манипулација со социјално загрозените луѓе во Куманово (ФОТО)

Петрушевски: Страшна манипулација со социјално загрозените луѓе во Куманово (ФОТО)

Бране Петрушевски од ВМРО-ДПМНЕ ОК Куманово на својот Фејсбук профил сподели фотографии од пред седиштето на СДСМ во Куманово.

-Пред седиштето на СДСМ во Куманово.
Што, како и зошто се дели, оставам на институциите да постапат, каде уредно е пријавено. МВР коректно интервенираше и ја растури групата.
Запрепастува фактот што се искористуваат пеесетина луѓе збиени во гужва, без да се почитуваат мерките за претпазливост. Или “колеги” од СДСМ, за вас ромите не се луѓе!?
Страшна манипулација со социјално загрозените луѓе!, стои во неговиот пост на Фејсбук.

Пред седиштето на СДСМ во Куманово.Што, како и зошто се дели, оставам на институциите да постапат, каде уредно е…

Gepostet von Бране Петрушевски am Donnerstag, 2. April 2020

Коронавирус