вторник, 18. јануари 2022. Вести денес: 100
home Општини

Петков: Виница има потенцијал за сериозен развој, време е за промени

Петков: Виница има потенцијал за сериозен развој, време е за промени

Виничани се вредни луѓе, си помагаме, соработуваме, затоа и успеваме, вели кандидатот за градоначалник на Општина Виница од ВМРО-ДПМНЕ, Миле Петков.

-Ќе изградиме нов булевар и автобуска станица, а на местото на старата нов модерен паркинг. Младите ќе добијат шанса за современ и економичен дом, за да останат тука во родниот град. Комуналните проблеми ќе биат решени, а Виничка река ќе биде омилено место за рекреација, посочува тој.

Петков вели дека ја знае секоја педа од градот и дека имаат потенцијал за сериозен развој.

-Дајте шанса за новите инвестиции и новите работни места. Време е за промени, им порача Петков на сограѓаните.

Коронавирус