петок, 21. јануари 2022. Вести денес: 108
home Општини

Петков: Ќе ги посетиме сите домови во Виница и одблиску ќе им ја презентираме нашата програма на граѓаните

Петков: Ќе ги посетиме сите домови во Виница и одблиску ќе им ја презентираме нашата програма на граѓаните

Миле Петков, кандидатот за градоначалник на ВМРО-ДПМНЕ за општина Виница, на својата официјална Фејсбук страница напиша дека денеска заедно со пратеничката Даниела Христова, членот на ИК на ВМРО-ДПМНЕ Иван Иванов, носителот на советничка листа Саше Апостолов и кандидатите за советници официјално ја започнале акцијата „Од врата до врата“.

Тој во својата објава нпосочи дека ќе ги посети сите домови во општина Виница и така ќе им ја презентира програмата и проектите кои тој ги нуди за Виница.

Коронавирус