недела, 29. ноември 2020. Вести денес: 90
home Општини

Пет новозаразени за еден ден во Кавадарци

Пет новозаразени за еден ден во Кавадарци

Петти потврден случај на коронавирус во Кавадарци во еден ден бележи кавадаречкиот Центар за јавно здравје.

Ова денеска за МИА го потврди докторот Ристе Јовановски, специјалист епидемиолог.

Станува збор за 64-годишен пензионер со лесна клиничка слика, кој е на домашно лекување.

За разлика од претходните четири случаи потврдени утринава кои имале контакт со заболени лица, пензионерот не знаел од каде се заразил. Се работи на неговите контакти со цел нивна изолација.

Коронавирус