вторник, 7. февруари 2023. Вести денес: 136
АКТУЕЛНО

Расте бројот на загинати во Турција и Сирија, спасувачите во трка со времето

home Општини

Пецаков: Победивме со 2100 гласа разлика во Охрид

Пецаков: Победивме со 2100 гласа разлика во Охрид

Кандидатот за градоначалник на Охрид од ВМРО-ДПМНЕ, Кирил Пецаков вечерва прогласи победа, за која, како што вели, не била неочекувана.

„Сите кои живеат во Охрид недвосмислено ја даваат поддршката за ВМРО-ДПМНЕ и затоа победивме со 2100 гласа разлика. Доколку престојат уште две недели, немојте да имате воопшто дилема дека резултатот ќе биде поинаков“, истакна Пецаков.