вторник, 13. септември 2022. Вести денес: 186
home Општини

Пецаков: Излеговме на протест и остануваме на улица се додека Заев и Бучковски не кажат што договориле со Бугарија

Пецаков: Излеговме на протест и остануваме на улица се додека Заев и Бучковски не кажат што договориле со Бугарија

Охриѓани денес излегоа на протестите во организација на ВМРО-ДПМНЕ да побараат одговор за тоа што македонската Влада преговара со Бугарија.

Го кренаа гласот против неправдите и посочија дека ќе останат на улица се додека Заев и Бучковски не кажат што договориле со Бугарија.

-Документот да биде доставен до јавноста и да се знае што е точно тоа што тие го преговараат, истакна Кирил Пецаков од ВМРО-ДПМНЕ  во Охрид.

Целата негова изјава, слушнете ја во продолжение

Коронавирус