сабота, 6. јуни 2020. Вести денес: 17
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Општини

Парични казни против пет лица од Радовиш за непочитување на полицискиот час

Парични казни против пет лица од Радовиш за непочитување на полицискиот час

Основното јавно обвинителство Радовиш побара парични казни во висина до 100 дневни глоби за пет лица кои во одделни кривично правни настани го сториле кривичното дело – Непостапување според здравствени прописи за време на епидемија, информираат од ОЈО Радовиш.

Обвинетите не ги почитувале донесените мерки и одлуки за забрана на движење на населението на територијата на Република Македонија, па без дозвола се движеле во градот.

Коронавирус