четврток, 26. ноември 2020. Вести денес: 138
Во живо

Натпартиски протест за одбрана на црвените линии кои се последниот бедем на нашиот идентитет

home Општини

Палмер и Бејли во посета на општина Кавадарци, остварија средба со градоначалникот Јанчев

Палмер и Бејли во посета на општина Кавадарци, остварија средба со градоначалникот Јанчев

Градоначалникот и потпретседател на ВМРО-ДПМНЕ, Митко Јанчев оствари средба со Метју Палмер, заменик помошник државен секретар во Стејт Департментот на САД за Европа и Евроазија и Н. Е. Амбасадорот  Џес Бејли.

Ова е втора посета на Амбасадорот на САД во општина Кавадарци во изминатите неколку месеци, а прва посета на Метју Палмер политичар од највисок ранг што ја посетил општина Кавадарци.

Се разговараше за актуелните политички теми и за развојот на општина Кавадарци.

Коронавирус