вторник, 19. октомври 2021. Вести денес: 179
home Општини

ОВОЈ МАКЕДОНСКИ ГРАД ВЕЧЕРВА ПОД ВОДА – дождот ги поплави улиците, колите во застој – градоначалникот не мрднува со прст (ВИДЕО)

ОВОЈ МАКЕДОНСКИ ГРАД ВЕЧЕРВА ПОД ВОДА – дождот ги поплави улиците, колите во застој – градоначалникот не мрднува со прст (ВИДЕО)

Струмица вечерва е под вода.

Според видеото направено од граѓани, а објавено од порталот „Струмица Денес“, градот вечерва буквално е заробен од надојдената вода низ улиците кои се не проодни.

И додека сето ова се случува, граѓаните се гневни на градоначалникот од СДСМ Коста Јаневски кој буквално вечерва градот го остави на милост и немилост.

Најнови вести

Локални избори 2021