вторник, 26. октомври 2021. Вести денес: 5
home Општини

Овие улици во Куманово ќе останат без вода

Овие улици во Куманово ќе останат без вода

Три улици во Куманово денеска ќе бидат привремено без вода поради дефекти во водоводната мрежа.

Како што информираат од Регионалниот центар за управување со кризи, станува збор за улиците „425“ во населбата Иго Тричковиќ, „Иван Цанкар“ и „Никола Вапцаров“.

Екипите на ЈП „Водовод“ се на терен и работат на отстранување на дефектите.

Локални избори 2021