вторник, 20. октомври 2020. Вести денес: 112
Во живо

ВМРО-ДПМНЕ протестира со возила против ненародната власт предводена од СДСМ

home Општини

Отсекот за управни работи Куманово викендов ќе издава лични документи

Отсекот за управни работи Куманово викендов ќе издава лични документи

Отсекот за управни работи Куманово од СВР Куманово ќе работи утре и во недела (11-ти и 12 август), информираа денеска од кумановската полиција.

Во двата дена од викендот Отсекот ќе работи од 8 до 16 часот и ќе издава лични документи – патни исправи, лични карти и возачки дозволи.

Од кумановската полиција ги информираат граѓаните кои поднеле барање за лични документи да ги подигнат документите и во деновите од претстојниот викенд. 

МИА

Коронавирус