понеделник, 26. август 2019. Вести денес: 2
home Општини

Оспособен за сообраќај патот преку Галичица

Оспособен за сообраќај патот преку Галичица

Регионалниот пат село Царина – село Трпејца преку Галичица од денеска е оспособен за сообраќај за сите видови возила со вкупна тежина до 3,5 тона, информираат од АМСМ.