вторник, 18. јануари 2022. Вести денес: 54
home Општини

Општина Битола ќе ги надоместува штетите од земјотресот

Општина Битола ќе ги надоместува штетите од земјотресот

Градоначалникот на Општина Битола Тони Коњановски најави дека на денешната седница на Советот ќе биде предложена дополнителна точка на дневен ред за формирање на комисија за надомест на штетите од земјотресот.

Според него, откако направил обиколка, регистрирал повеќе штети во виококатниците во градот.

Коронавирус