сабота, 28. јануари 2023. Вести денес: 15
home Општини

Оливер Илиевски се сретна со коалициските партнери во Куманово

Оливер Илиевски се сретна со коалициските партнери во Куманово

Кандидатот на СДСМ за Куманово, Оливер Илиевски се сретна со коалициските партнери.

-Се обединуваме за доброто на Куманово! ЛДП, ДУИ, НСДП, БЕСА, Партија на Пензионери, ПДПР, ПЦЕР, Турска Народна партија, Партија за движење на Турците, Српска странка на Македонија, голем е коалицискиот потенцијал на СДСМ! Нашата заедничка цел е зелен и модерен град, со квалитетен живот за сите наши сограѓани. Затоа како СДСМ и коалиција, заедно со граѓаните, на 31ви сме убедливи победници!”, порача Илиевски.