недела, 20. јуни 2021. Вести денес: 0
home Општини

ОК на ВМРО-ДПМНЕ Прилеп: Aрамиите од СДСМ на Еурокомпизит им ветуваа нов живот, а се фатени во длабок криминал?

ОК на ВМРО-ДПМНЕ Прилеп: Aрамиите од СДСМ на Еурокомпизит им ветуваа нов живот, а се фатени во длабок криминал?

Криминалната власт и кадри на СДСМ цели три години си поигруваат со судбината на вработените во Еурокомпозит.

Денеска прашуваме до каде е кривичната постапка во Основното Јавно обвинителство за поранешниот директор на Еуркомпозит, Граороски и неговиот советник од Струмица, кои се осомничени за злоупотреба на 80.000 евра, за испорака на производи за фирма во Република Гана?

Ќе има ли правна завршница за овој случај кој одекна во јавноста и ги згрози вработените во компанијата?
Дали Талески, Јованоски и Сугарески конечно ќе соберат храброст и ќе кажат нешто за криминалците во своите редови кои ја бетонираат судбината на нивните сограѓани, или можеби и тие се дел од тоа?

Наместо да глумат хуманитарци и да купуваат гласови со сомнителни пакети во време на пандемија, да излезат со трајни решенија и конкретна помош за граѓаните погодени од кризната состојба!

Цели 5 месеци вработените во Еуркомпозит се оставени без ниту денар примања, без здравствено осигурување и без никаква надеж дека нешто би можело да се промени.

Фабриката е без струја, без чуварска служба, а во последно време зачестија и кражбите на делови од машини.

Власта им вели да седат дома, а не знаат од што да живеат. Се водат како вработени, а не земаат плата. Ова е жалната вистина за Прилеп, што СДСМ пробува да ја прикрие со пакети чие потекло на производите останува непознато.

Криминалната власт и кадри на СДСМ цели три години си поигруваат со судбината на вработените во Еурокомпозит.Денеска…

Gepostet von ОК на ВМРО-ДПМНЕ Прилеп am Montag, 4. Mai 2020

Најнови вести

ЕУРО 2020

Македонија