сабота, 1. октомври 2022. Вести денес: 28
home Општини

ОК на ВМРО-ДПМНЕ Берово: До кога граѓаните ќе ја плаќаат нестручноста на градоначалникот Пекевски?

ОК на ВМРО-ДПМНЕ Берово: До кога граѓаните ќе ја плаќаат нестручноста на градоначалникот Пекевски?

До кога граѓаните на Берово ќе ја плаќаат нестручноста на градоначалникот Звонко Пекевски?, прашуваат од ОК на ВМРО-ДПМНЕ Берово.

-Дали Обвинителството во Берово по допрен глас ќе поведе постапка за утврдување за евентуално направена злоупотреба од страна на градоначалникот?

Целата прес-конференција погледнете ја во продолжение.

Коронавирус