четврток, 9. декември 2021. Вести денес: 86
home Општини

Охриѓанец го сликал избирачкото ливче, гласањето прекинато

Охриѓанец го сликал избирачкото ливче, гласањето прекинато

Во 14:12 часот во СВР Охрид од претставник од избирачки одбор на избирачко место 1283/1 лоцирано на ул. М.Јорданоски во близина на спортска обложувалница е пријавено дека К.С.(35) од Охрид, при гласање го сликал избирачкото ливче.

Гласањето е прекинато од 14,12 до 14,25 часот. Лицето е приведено во СВР Охрид и ќе му биде поднесен соодветен поднесок.

Коронавирус