понеделник, 18. октомври 2021. Вести денес: 135
home Општини

Охрид: За 5 часа санкционирани 50 пешаци

Охрид: За 5 часа санкционирани 50 пешаци

На 10.09.2021 година од 10 до 15 часот, при извршени сообраќајни контроли, полициските службеници регистрираа и санкционираа 50 пешаци при небезбедно преминување улица односно преминување коловоз надвор од пешачки премин (Охрид-16, Струга-09, Кичево-23, Дебар-02).

Дополнително, во Охрид регистрирани се 03 прекршоци направени од возачи на моторцили и не се регистрирани диви такси превозници.

Локални избори 2021