недела, 16. јануари 2022. Вести денес: 0
home Општини

Охрид 24: Сообраќајот во Охрид денеска во застој, се асфалтираше најголемиот проект на СДСМ и Георгиески

Охрид 24: Сообраќајот во Охрид денеска во застој, се асфалтираше најголемиот проект на СДСМ и Георгиески

Градот денеска беше блокиран, сообраќајот беше во застој, а причината за тоа беше извршувањето градежни активности на најголемиот проект на оваа локална власт од СДСМ и Константин Георгиески, односно асфалтирање на старото кружно кај општата болница.

Лично и Георгиески беше на увид за да се восхитува на својот најголем проект, на кој се работи речиси три месеци.

ОХРИД 24

Коронавирус