сабота, 20. јули 2019. Вести денес: 56
home Општини

Одрони на патот Делчево – Македонска Каменица

Одрони на патот Делчево – Македонска Каменица

Поради одрони, сообраќајот на регионалниот пат Делчево- Македонска Каменица се одвива по една сообраќајна лента., соопшти попладнево Авто мото сојузот на Македонија.

Оттаму информираат дека се преземаат мерки за расчистување на коловозот.