среда, 18. мај 2022. Вести денес: 18
home Општини

Од 5 до 10 часот в недела Ресен без струја

Од 5 до 10 часот в недела Ресен без струја

На ден 18.08.2019 (недела) од 05:00 до 10:00 часот, на барање на МЕПСО, ќе има прекин во снабдувањето со електрична енергија на територијата на цела општина Ресен и сите населени места во Преспанскиот регион, информираат од ЕВН .

Коронавирус