недела, 1. октомври 2023. Вести денес: 66
home Општини

Обилните дождови ја заматија водата за пиење во Крушево, граѓаните задолжително да ја превриваат

Обилните дождови ја заматија водата за пиење во Крушево, граѓаните задолжително да ја превриваат

Јавното претпријатие „Комуна“ од Општина Крушево информира дека поради обилните врнежи во текот на изминатите 24 часа настанало заматување на водата.

Од таму велат граѓаните да не ја користат за пиење или пак доколку се конзумира истата задолжително да се преврива.