среда, 8. јули 2020. Вести денес: 1
МЕГА БОМБА

Нова аудио бомба: Се гледам со Вице, дадоа зелено светло да му се зaпaли колата, Трајче Заев даде црвен картон да не работи ништо

home Општини

Обилни врнежи од дожд во Неготино, интервенција на пожарникарите

Обилни врнежи од дожд во Неготино, интервенција на пожарникарите

По обилниот дожд во Неготино, на терен интервенираат неготинските пожарникари.

Командирот на Територијалната противпожарна единица Иле Илиев за МИА изјави дека со пумпи ја црпат надојдената вода во строгиот центар на градот.

Жителите на Неготино паметат неколку поплави во градот во минатото, од кои две поголеми.

Парламентарни избори 2020