вторник, 27. октомври 2020. Вести денес: 27
home Општини

Обид за “бугарски воз“: Битолчанка отишла да гласа, а во себе носела уште две ливчиња

Обид за “бугарски воз“: Битолчанка отишла да гласа, а во себе носела уште две ливчиња

Во Битола откриена изборна нерегуларност.

Денес во 12:55 часот во СВР-Битола од страна на Избирачкиот одбор на Избирачко место бр.102 во ОУ„Елпида Караманли“ било побарана интервенција при што кај лице М. К. која остварила право на глас биле пронајдени уште две ливчиња.

Коронавирус