среда, 3. август 2022. Вести денес: 0
АКТУЕЛНО

Македонија го слави Денот на Републиката-Илинден

home Општини

Нова двојазична табла во Прилеп (ФОТО)

Нова двојазична табла во Прилеп (ФОТО)

Нова институција во Прилеп доби двојазична табла на влезната врата. После Фондот за здравство, денеска и Фондот за пензиско и инвалидско осигурување доби нова табла на Македонски и Албански јазик.

Коронавирус