недела, 22. мај 2022. Вести денес: 18
home Општини

Нов земјотрес вечерва ја стресе Битола

Нов земјотрес вечерва ја стресе Битола

Земјотрес од 2.6 степени според рихтерoвата скала вечерва беше осетен на 15 км од Битола.

Земјотресот се случил во 19 часот и 26 степени со длабочина од 2 километри.

Коронавирус