среда, 19. јануари 2022. Вести денес: 0
home Општини

НЕВРЕМЕ СО ГРАД ГО ЗАФАТИ СТРУМИЧКО НОВО СЕЛО: Невообичаен за овој период од годината, најмногу штета има на автомобилите

НЕВРЕМЕ СО ГРАД ГО ЗАФАТИ СТРУМИЧКО НОВО СЕЛО: Невообичаен за овој период од годината, најмногу штета има на автомобилите

Невреме проследено со град, силен ветер и грмотевици го зафати струмичко Ново Село вечерва околу 18:00 часот.

Како што велат очевидци, градот паѓал околу 15 минути. Тие велат дека ваквото невреме е невообичаено за овој период од годината, и тоа сув град.

Зрната од градот не биле многу големи, односно најмногу штета нанеле на автомобилите.

Коронавирус