петок, 29. јули 2022. Вести денес: 138
home Општини

Не сте виделе поромантично запросување: На дното на Охридското езеро кажа „ДА“ (ВИДЕО)

Не сте виделе поромантично запросување: На дното на Охридското езеро кажа „ДА“ (ВИДЕО)

Нуркачкиот тим „Акватек“ објави видео во кое момче на оригинален, несекојдневен начин одлучил да ја запроси својата девојка.

Тој убаво смилил се, пред да побара од девојката да отидат на нуркање, го ставил прстенот на дното на Охридското езеро во сандаче.

Александар и Матеја се спуштиле на дното од езерото и почнале да нуркаат, кога стигнале до сандачето Александар го отвара, го вади прстенот и со мимики ја прашува дали сака да се ожени со него.

Целото видео погледнете го во продолжение.

Коронавирус