вторник, 13. септември 2022. Вести денес: 0
home Општини

Не престануваат нападите врз Марјан Ристески: Во дворот на поранешниот прилепски градоначалник фрлено автомобилско масло (ФОТО)

Не престануваат нападите врз Марјан Ристески: Во дворот на поранешниот прилепски градоначалник фрлено автомобилско масло  (ФОТО)

Ноќеска во дворот на поранешниот прилепски градоначалник Марјан Ристески непознати сторителе фрлиле автомобилско масло, при што предизвикале штета на истиот. во изминатите неколку години и претходно Ристески беше цел на напади, при што во неколку наврати му беше демолиран афтомобилот.

-Синоќа пак сте ми направиле штета-фрливте автомобилско масло во мојот двор! Во рок од 3 години, два пати ми го демолирате автомобилот, а еве сега дојде ред пакост и на дворот да ми направит, пишува на својата Фејсбук поранешниот прилепски градоначалник.

Во продолжение интегрално ви ја пренесуваме целата објава на Ристески:

“Почитувани” сторители…сакам само да Ве поздравам 👋😊… синоќа пак сте ми направиле штета-фрливте автомобилско масло во мојот двор!
Во рок од 3 години, два пати ми го демолирате автомобилот, а еве сега дојде ред пакост и на дворот да ми направите… или повторно ќе следува нова “дозирана” кривична пријава?… го научивме веќе редот!

А,нели живееме во: “демократска”, “европска” и ‘НАТО” Македонија????

И наместо на градот и државата, Вие “господа” -4 години потрошивте на мене, исполнувајќи го само својот фрустриран “фетиш”… и ништо друго, а Прилепчани добија само УНАЗАДЕН ГРАД!

И еве уште еднаш да Ви укажам, не си го трошете времето со мене, нека не Ве прогонува постојано мојата “аура” и сè што имам направено за овој град…напротив, сето тоа требаше да Ви биде само поттик и репер,а не страв… да ме надминете и направите повеќе, да оставите траг по кој ќе Ве паметат граѓаните, затоа што го заслужуваат тоа!!!

Се надевам наредните, ќе успеат да ја исправат лошата слика и ги надминат вашите “севернокорејски” методи, враќајќи го демократскиот, натпреварувачки и вистински европски дух на градот, како што беше претходно!

УШТЕ ЕДНАШ ВИ УПАТУВАМ ГОЛЕМ ДРУГАРСКИ ПОЗДРАВ!!!

П.С. Со сето ова, за овој целокупен моментален “европско-демокртатски” дух во Прилеп, ќе бидат запознаени сите амбасади-мои драги пријатели!!, пишува Ристески во својата објава.

Коронавирус