среда, 5. октомври 2022. Вести денес: 112
home Општини

Наплатен центар во Битола можен извор на КОВИД-19: Граѓаните со часови чекаат ред пред наплатен центар (ФОТО)

Наплатен центар во Битола можен извор на КОВИД-19: Граѓаните со часови чекаат ред пред наплатен центар (ФОТО)

Наплатните центри на Јавните претпријатија можен извор на КОВИД-19, и покрај сите апели и во најава на нови протоколи за речиси комплетно затворање на сите угостителски објекти како и продолжување на полицискиот час надлежните институции во општина Битола наместо да реагираат со затворање на наплатниот центар тие продолжуваат да работат и покрај тоа што бројот на заболени од КОВИД-19 секој ден е над 100 новозаболени лица, пишува анлитикум.мк.

Каде е сега градоначалничката Наташа Петровска со кризниот штаб да предложат или да преземат мерки со цел заштита на здравјето на граѓаните и да обезбедат пристојна локација на наплатниот центар за грѓаните со часови да не чекаат во кал и на дожд.

Коронавирус