петок, 10. април 2020. Вести денес: 0
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Општини

На подрачјето на СВР Тетово 442 лица се во самоизолација

На подрачјето на СВР Тетово 442 лица се во самоизолација

На подрачјето на СВР Тетово од 16 до 20 март, заклучно до 07.00 часот, евидентирани се вкупно 442 лица со потпишани писмени изјави за самоизолација.

Од нив, 295 на тетовското и 147 на гостиварското подрачје.

Коронавирус