петок, 3. декември 2021. Вести денес: 20
home Општини

Момче повредено во сообраќајка во Кавадарци

Момче повредено во сообраќајка во Кавадарци

Момче било повредено од автомобил попладнево кај градските гробишта во Кавадарци, доктор Ратко Грков од Итна медицинска помош потврди за МИА дека момчето било однесено во кавадаречкиот ургентен центар при регионалната болница.

Верољуб Додевски, портпарол на СВР Велес, за МИА рече дека момчето родено 2003 година, со телесни повреди, било прегледано и пуштено на домашно лекување.

Коронавирус