среда, 5. октомври 2022. Вести денес: 100
home Општини

Многу метли пред општина Прилеп: Најголемата за Миле Талески, претседателот на ОО на СДСМ од Прилеп

Многу метли пред општина Прилеп: Најголемата за Миле Талески, претседателот на ОО на СДСМ од Прилеп

Meтли со ликовите на функционерите од СДСМ осамнаа пред општина Прилеп денеска. Идејата за ваква пародија веројатно потекнува од најавената чистка на премиерот Зоран Заев во своите редови.

Прилепчани на социјалните мрежи се пошегуваа дека најголемата метла е за Миле Талески, претседателот на ОО СДСМ Прилеп и Советот на општина Прилеп, кој можеби е најодговорен за лошиот резултат во првиот круг на претседателските избори на СДСМ во Прилеп.

Коронавирус