вторник, 31. јануари 2023. Вести денес: 65
home Општини

Младите битолчани до градоначалничката Петровска: До каде е полигонот во Битола кој го ветувавте пред да стапите на функција?

Младите битолчани до градоначалничката Петровска: До каде е полигонот во Битола кој го ветувавте пред да стапите на функција?

До каде е полигонот за полагање на возачки испити, ја прашуваат младите битолчани градоначалничката на општина Битола Наташа Петровска.

Овој полигон, Петровска го ветуваше пред нејзиното стапување на функција.

-Сегашната градоначалничка во текот на предизборната кампања ја манипилираше јавноста токму со овој полигон. Ова е уште една лага на СДСМ и градоначалничката Петровска, велат младите битолчани.