четврток, 21. октомври 2021. Вести денес: 60
home Општини

Митко Јначев најави нов модерен трговски центар во Кавадарци

Митко Јначев најави нов модерен трговски центар во Кавадарци

Бесплатен здрав оброк за сите околу 1.800 ученици до петто одделение во општината, модерен трговски центар како приватна инвестиција, зоолошка градина, затворен базен, заобиколница, се дел од проектите кои попладнево на прес-конференција ги најави Митко Јанчев, кандидат за градоначалник на Кавадарци од ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата.

Развојна, иновативна, квалитетна и остварлива, ја нарече тој програмата со 180 проекти.

Јанчев се осврна и на дел од реализираните проекти во првиот мандат.

Најнови вести

Локални избори 2021