понеделник, 18. октомври 2021. Вести денес: 105
home Општини

Митко Јанчев вечер на ТВ дуел со својот противкандидат од СДСМ

Митко Јанчев вечер на ТВ дуел со својот противкандидат од СДСМ

Прв ден изборна кампања и веднаш ТВ дуел.

Имен вечер копјата ќе ги вкрстат кандидатите за градоначалници од ВМРО-ДПМНЕ и СДСМ, Митко Јанчев и Горан Тодоров.

-Вечерва на каналот на МРТВ 1! Тв дебата со кандидатите за градоначалници на Општина Кавадарци. Почеток во 20:15 часот, напиша Јанчев на Фејсбук.

Локални избори 2021