вторник, 7. февруари 2023. Вести денес: 136
АКТУЕЛНО

Расте бројот на загинати во Турција и Сирија, спасувачите во трка со времето

home Општини

Митко Јанчев победи во Кавадарци, кандидатот на ВМРО-ДПМНЕ доби втор мандат

Митко Јанчев победи во Кавадарци, кандидатот на ВМРО-ДПМНЕ доби втор мандат

Актуелниот градоначалник на Кавадарци, Митко Јанчев, е победник во првиот круг на изборите за неговата општина.

Кандидатот на ВМРО-ДПМНЕ од граѓаните повторно ја доби довербата и освои мандат од нови четири години.

Резулатите се 15.000 спрема 5.000.