сабота, 27. ноември 2021. Вести денес: 131
home Општини

Митко Јанчев победи со над 10.000 гласа разлика во Кавадарци

Митко Јанчев победи со над 10.000 гласа разлика во Кавадарци

Изборниот штаб на Митко Јанчев прогласи победа во Кавадарци.

-Митко Јанчев е повторно градоначалник на Кавадарци. Резулатите се 15.000 спрема 5.000, соопштија од штабот.

Коронавирус